O zawodach 

 

 

O co gramy?

Mistrzostwa Świata Juniorów już od dawna są kamieniem milowym na drodze do zawodowej kariery, już od pierwszej edycji zawodów w 1980 roku. Aktualny nr 1 rankingu światowego PSA (Professional Squash Association) - Egipcjanin Mohamed Elshorbagy wygrał te zawody w 2008 oraz 2009 roku w kategorii chłopięcej do lat 19, a Raneem El Welily (światowy ranking 1-4) wygrała je w kategorii dziewczęcej w latach 2005 i 2007. Nour El Sherbini (aktualna liderka rankingu światowego) wygrała te zawody w latach 2012 i 2013.

Jak wyglądają zawody?

Zawody są podzielone na dwa etapy:

  • zawody indywidualne dziewczyn oraz chłopców w kategorii U19 (poniżej 19 lat) rozgrywane w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zwycięzca oraz zwyciężczyni tego etapu będą uhonorowani podczas oficjalnej ceremonii wręczania nagród.
  • zawody drużynowe chłopców w kategorii U19 odbędą się w dniach d 12 do 17 sierpnia. Z niecierpliwością czekamy na wyłonienie zwycięzców.

Jak wygląda rywalizacja indywidualna?

The INDIVIDUAL EVENT is based on the seeding in regular draws up to 128 participants each (girls and boys). There's no more than two matches a day and in the later stages of the tournament there is mostly one round a day.

Rywalizacja indywidualna opiera się na rozstawieniu w każdej drabince do 128 zawodników (chłopców oraz dziewczyn). Maksymalna ilośc rozgrywanych meczy to dwa na dzień, a w późniejszych etapach zawodów jest to zazwyczaj jeden mecz dziennie.

Jak wygląda drużyna juniorów?

48.jpg

Rozgrywki drużynowe

 

Kolejność rozgrywania meczów przez poszczególnych zawodników (numerowanych od 1 do 4 na podstawie siły gry w danej drużynie) jest ustalana odpowiednio wcześniej i musi być inna na każdy dzień. W fazie grupowej (Stage 1) rozgrywek drużynowych kolejność jest ustalana od razu po rozegraniu turnieju indywidualnego. W fazie play-off (Stage 2) rakieta z numerem 1 wystawiona na konkretny mecz w danej drużynie musi grać jako pierwsza lub druga. Mamy więc cztery możliwe kombinacje: 1-2-3, 1-3-2, 2-1-3, 3-1-2.

Kolejność rozgrywania meczów przez poszczególnych zawodników jest taka sama dla wszystkich drużyn w danym dniu zawodów.

W drużynie składającej się z czterech graczy trener lub menadżer drużyny NIE WYSTAWIA jednego z nich na dany mecz. Można pominąć dowolnego zawodnika. Fakt ten należy zgłosić na piśmie do Dyrektora zawodów na min 2 godziny przed rozpoczęciem sesji (pierwszego meczu w rozgrywce drużynowej). Komisja Zawodów zastrzega sobie prawo do zmiany składu drużyny po tym czasie w przypadkach wyjątkowych

Każdy mecz drużynowy składa się z trzech meczy pojedynczych zawodników na odpowiadających sobie miejscach (Nr 1 z drużyny A gra z Nr 1 z drużyny B, Nr 2 z Nr 2, Nr 3 z Nr 3).

W fazie grupowej (STAGE 1) drużyny grają "każdy z każdym" w obrębie swojej grupy. harmonogram rozgrywek będzie opublikowany dla każdej grupy i może być zmieniony tylko za zgodą biura WSF. W fazie grupowej sytuacje, które nie są wymienione poniżej oraz wszystkie późniejsze rozgrywki w formacie "każdy z każdym" będą dostarczane przez biuro WSF.